Belediyeler
Kategori Belediyeler
Yaz Spor Okulları kapsamında Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu,  “Birbirini teşvik edici bir havayla bir araya gelince çok daha iyi oluyor. Çocukların sevinci çok etkileyicidir. Yaz Spor Okullarımız kapsamında kayıt yaptıranların sayısı yakında 50 bine ulaşacak. Eğitim kapsamında da 16 branşla çocuklarımıza farklı etkinliklerle gelişmesini sağlayacağız. Bunu için ne kadar çocuklarımızı dışarıdan kurtarabilirsek o kadar kâr sayıyoruz. Bu şekilde çocuklarımızın kötü alışkanlıklarından da kurtulmasını sağlayacağız” dedi.
Kategori Belediyeler
Türkiye’de kentsel dönüşümün başlatıldığı Esenler Havaalanı Mahallesi’ndeki son bina, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun katıldığı bir törenle yıkıldı. 
 
Esenler Havaalanı Mahallesi’nde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında deprem açısından risk taşıyan binalardan sonuncusu Esenler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen törenle yıkıldı. 
Kategori Belediyeler
Esenlerliler, Esenler Belediyesi’nin etkinlik, hizmet ve projelerini sosyal medya üzerinden de takip edebiliyor, çözüm, öneri ve şikâyetlerini anında iletebiliyor. 
Kategori Belediyeler
Esenler Belediyesi, Pakistan'daki Türk okullarında okuyan 65 Pakistanlı öğrenciyi Esenler'de misafir etti.