Büyük Şehir Belediyesi
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Temmuz ayının bugünkü ilk oturumunda toplu ulaşımda Ramazan Bayramı’nda indirim yapma kararını oy birliği ile aldı.
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 8, 9 10 Ağustos tarihleri arasında yaşanacak Ramazan Bayramı’nda İstanbul’daki toplu ulaşım araçlarının yüzde 50 indirimli olmasını karara bağladı. 
Ak Parti Grup Başkan Vekili M. Ergün Turan ve CHP Grup Başkan Vekili Fahrettin Kayhan imzalı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne verilen önerge “Oy Birliği” ile kabul edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul genelindeki ana arterlerde mekanik süpürme, yıkama ve elle temizlik hizmetleri kapsamında, bahar aylarının gelmesiyle birlikte tüm ana arterlerde ve meydanlarda 24 saat esaslı olarak devam edecek bahar temizliği seferberliği başlattı.

 

 

Eyüp'te 600 bin metre kare alan üzerine inşa edilen ve Türkiye'nin ilk temalı parkı olma özelliğini taşıyan Vialand’ı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş açtı....

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Bisiklet Kültürünü Geliştirme Spor Kulübü Derneği ve Atilla Bisiklet Takımı, ülkemizdeki barış sürecine destek olmak amacıyla İstanbul’dan Diyarbakır ve Mardin’e pedal çevirecekler. ‘Barışa Doğru Bisiklet Turu’nda toplam 1545 km yol gidecek bisikletçiler İstanbul’dan yola çıktı.
Bisiklet Kültürünü Geliştirme Spor Kulübü ve Atilla Bisiklet Takımı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle oldukça anlamlı bir hareket gerçekleştirdi. Terörün sonlanmasına yönelik çözüm sürecine destek olmak, farkındalık sağlamak amacıyla Diyarbakır ve Mardin'i kapsayan "Barışa Doğru Bisiklet Turu" için İstanbul'dan yola çıktı. 
 
Pendik sahilinde hareket öncesi açıklama yapan takım kaptanı Atilla Atay, ülke genelinde önemli gelişmelerin yaşandığını belirterek, "Olumlu bir gelişme olduğunu düşündüğümüz bu sürece, sivil toplum kuruluşları, sanatçılar, sporcular ve daha geniş bir kitleye hitap eden kişi ve kurumlar destek vermeli. Bunun, dillendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sürece destek veriyoruz. İnsanlık için en faydalı araçlardan olan bisikleti özgürlük ve mutluluk sembolüyle birleştirerek çok yönlü mesaj vermek istiyoruz. Başka projelere destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.
 
Pendik Sahili’nden yola çıkan 13 bisikletçi Bolu, Ankara, Aksaray, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır’dan geçerek 30 Mayıs’ta Mardin’e ulaşacak. İstanbul-Mardin arasında 1545 kilometreden oluşan 8 etaplık turun tamamı bisikletlerle geçilecek. ‘Barışa Doğru Bisiklet Turu’ kapsamında vatandaşlara sporun saf ve temiz doğası çerçevesinde barış sürecine dikkat çekilecek, destek istenecek ve çok yönlü mesajlar verilecek. Turun sonunda 29 Mayıs’ta Diyarbakır’da ve 30 Mayıs’ta Mardin’de kimsesiz çocuklara bisiklet dağıtımı gerçekleştirilecek.