Güncel Haberler
Kategori Güncel
34 yıldan sonra Türkiye'nin erken yapılmayan ilk genel seçimi olarak tarihe geçen 2011 genel seçimleriyle ilgili olarak ortaya atılan iddia gündem belirleyeceğe benziyor. 7 Şubat 2012'deki MİT olayı, 2013 yılında patlak veren Gezi olayları ve son olarak da 17 Aralık operasyonuyla iyice gün yüzüne çıkan paralel yapı ile AK Parti arasındaki savaş tüm şiddetiyle devam ederken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hamlesi olabilecek bir yıkımın da önüne geçti.
11 Şubat 2014.
Kategori Güncel
Cemaat medyası hükümete karşı açtığı savaşta sınır tanımıyor. Yurt içinde Ergenekon medyasıyla aynı dili kullanan cemaat medyası şimdi de ABD yönetimini Türkiye'ye müdahaleye çağırdı. 
Kategori Güncel
Gülen'in siyasi içerikli demeçleri ve Başbakan Erdoğan'ın cemaatle ilgili görüşleri "parti mi kuracaklar?" sorusunu gündeme getirdi. Hizmet Hareketi'ni yakından tanıyan isimlerden Fehmi Koru, merak edilen soruya cevap verdi.
"YAKINDA DESTEKLEYECEKLERİ PARTİYİ ÖĞRENİRİZ"
Kategori Güncel
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Rajoy ile birlikte basın toplantısı düzenledi.
Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:
Kategori Güncel
 
 
 
 
CHP'de İSTİFALAR 200'ü GEÇTİ...
CHP'de yaşanan aday krizinin ardından istifalar gün geçtikçe artış gösteriyor. Aralarında milletvekili, belediye başkanları, meclis üyeleri de bulunan 200'den fazla CHP'li partisinden ayrıldı.
Edirne'nin Meriç ilçesine bağlı Küplü Beldesi Belediye Başkanı Raif Taşkın, CHP İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayları ve 200 parti üyesi partilerinden istifa ederek Demokratik Sol Parti'ye (DSP) geçtiler.
Kategori Güncel
Spor Toto Süper Lig'in 15'inci haftasında oynanan ve Kasımpaşa'nın 2-1 üstünlüğüyle biten ancak TFF tarafından tekrar kararı verilen maçta bu kez gülen taraf Beşiktaş oldu. Siyah beyazlılar bu galibiyetle zirveye bir adım daha yaklaştı.
Kasımpaşa ile Beşiktaş, Spor Toto Süper Liglin 15'inci haftasında oynanan ancak tekrar kararı verilen maçta karşı karşıya geldi. Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynanan maçı Beşiktaş 3-0 kazandı. 
Kategori Güncel
Beyaz Saray Sözcüsü Carney, ABD'nin Kıbrıs konusunda uzlaşı için müzakerelerin yeniden başlamasını memnuniyetle karşıladığını söyledi.
Beyaz Saray, Başkan Barack Obama ve ABD'nin, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis'in bugün biraraya gelmesi ve Kıbrıs meselesine çözüm bulmak amacıyla, BM himayesi altında, müzakerelere yeniden başlamasından memnuniyet duyduğunu bildirdi.
Kategori Güncel
Paralel yapının 17 Aralık operasyonu, Fethullah Gülen cemaatini ikiye böldü.
Hükümete karşı darbe girişiminin hizmet hareketinin değerlerine ters olduğunu düşünenlerin çoğunluğu cemaatte bölünmelere neden oldu. Tüm çağrılara ve siyasi ortamın uygun olmasına rağmen Gülen'in Türkiye'ye dönmemesi bazı üyeler arasında sorgulanmaya başlandı. Cemaate gönül verenlerden bazıları "Bediüzzaman Said Nursi bir dava adamıydı. Davası uğruna can verdi. Hocamız ise niçin Türkiye’den kaçıyor. Niçin Türkiye’ye dönmüyor?" sorusunu soruyor. 
Kategori Güncel
Araştırmacı-yazar Yasin Özkan, Osmanlı Arşivleri'ndeki araştırmaları sonucunda 1913 yılına ait "ibret verici" bir belgeye ulaştığını belirterek, "Sultan Abdülhamid tahttan indirildikten 4 yıl sonra, Filistin topraklarını satın almak maksadıyla Amerika'nın Los Angeles şehrinde yaşayan J. Jackson Smith'in, Osmanlı Devleti'nin Hariciye Nezareti'ne müracaat etmesine ilişkin belgede, 'Filistin'i satmayı düşünüyorsanız bedelini tarafıma bildiriniz' ifadesi yer alıyor" dedi.
Kategori Güncel
CHP’nin pazar sabahı saat 09.00’da başlayan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında yaşanan ve dün sabah saat 05.00’te sona eren Parti Meclisi (PM) toplantısına taşınan “CHP’nin Beşiktaş adayı kim olacak?” krizini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Her büyükşehir belediye başkan adayının bazı ilçelerle ilgili talepleri oldu, neden itiraz ediyorsunuz. Sarıgül, Beşiktaş’ı istiyor, vereceğiz” resti çözdü.
 
CHP’de yaşanan ‘Uzun Pazar’ın hikâyesi şöyle: